top of page

מעקב הריון אצל ד"ר עמוס בר

ד"ר עמוס בר הוא רופא עם נסיון של 30 שנה במעקבי הריון בסיכון נמוך וגבוה.ד"ר בר מוכר לכל אשה הריונית בארץ כמי שכתב את הספר שמוגדר היום כתנ"ך של האשה ההריונית המדריך הישראלי להריון ולידה (הספר עם הגלגל). הספר מעודכן תדיר ועונה על כל השאלות של האשה ההרה. כמובן שחייב להיות רופא מעודכן מאד ומיומן במעקבי הריון רגיל וכן בהריון בסיכון גבוה על מנת להמשיך ולעדכן את הספר בחידושים האחרונים בתחום בהם ד"ר בר מתמחה.

אשה שעושה מעקב הריון פרטי אצלי מקבלת רופא מיומן מנוסה ונגיש כל הזמן ונמצא שם בשבילך לפתור יחד אתך כל בעיה שתתעורר. במרפאה קיים אולטראסאונד משוכלל בו אני משתמש בכל ביקור וביקור.

אני מבצע בדיקות שקיפות עורפית ובדיקות מי שפיר במיומנות ונסיון של שנים רבות. לסקירת מערכות תשלחי למומחה – אין זו מומחיות שלי ולך מגיע מעקב נכון ואחראי. מדובר בבדיקה שדורשת מיומנות ונסיון והרופא הטוב בתחום עוסק רק בתחום זה!! (בבוקר בדיקות אולטראסאונד בבי"ח ואחה"צ בקליניקה) לכן סקירה ראשונה ושניה תבצעי אצל מומחה בתחום לפי המלצתי.

ניתן לעשות מעקב הריון אצלי וללדת בכל אחד מבתי החולים הציבוריים בארץ. במקרה ואת מעונינת אני מבצע לידות פרטיות בבי"ח לניאדו בנתניה או מעייני הישועה בבני ברק. בבתי חולים אלה ניתן גם לקבוע אתי ניתוח קיסרי פרטי שברוב המקרים יכול להיות ממומן על ידי חברת ביטוח פרטית, אם יש לך כזו. התחושה של ללכת ללידה עם רופא צמוד פרטי שאת מכירה היטב מורידה חרדות ופחדים מיותרים מתהליך הלידה. בתי החולים הארץ מעולים אך כל יום את שומעת מחברה אחת דברי הלל על בי"ח מסויים וחברה שניה שילדה שם מספר שעות אח"כ טוענת שלא תחזור לשם לעולם. איך זה קורה?

ובכן מדובר במילה אחת: מזל. אם הגעת והיה חדר לידה ריק מיילדת מאושרת ומרדים זמין שעושה אפידורל כשאת מבקשת תצאי מאושרת. אך אם תגיעי בשעה שיש מקרה חרום בחדר לידה שכולם רצים אליו, תקבלי מיילדת מתוסכלת בגלל בעיות בבית וכשתרצי מרדים תמתיני לו 3 שעות כי הוא היה עסוק בניתוח חירום אין ספק שתצאי עם חוויה פחות טובה.

909.jpg

בלידה פרטית אתי אני נמצא אתך לכל אורך הלידה, אני מחליט יחד אתך על ניהול וצורת הלידה ואני פתוח לכל רעיון כולל לידה טבעית, לידה בכריעה או באורות מעומעמים – כפי שנתכנן זאת מראש. למרות שאני משתדל מאד מאד לסיים את הלידה ללא חתך לעיתים זה נחוץ. במידה וצריך לבצע חתך חיץ (אפיזיוטומיה) ולתפור אותו הוא מבוצע ונתפר על ידי ולא על ידי מתמחה צעיר.

אני נעזר לרוב בשרותי מרדים בכיר שעומד זמין ומגיע ללידה בדיוק מתי שאת זקוקה לו. הלידה לרוב קצרה יותר (לא בגלל שאני כ"כ מוכשר אלא בגלל שהיחס האישי גורם לכך שאין בזבוז זמן שקורה רבות בבתי חולים ציבוריים). כמובן שבמידה ומתעורר צורך לבצע ניתוח קיסרי הוא יבוצע על ידי בלווית המרדים שהזמננו ללידה.

חלק מהנשים שאני מיילד או מנתח בוחרות לאחר 24 שעות לעבור למלונית כדוגמת "בייבי ליס" הדבר אפשרי ופשוט לביצוע. דבר זה קורץ לנשים רבות ואכן חלק לא מבוטל מהמטופלות שלי מנצלות את האפשרות הזו.

הכי חשוב זו ההרגשה שבכל מהלך מעקב ההריון את נמצאת בידיים טובות, נעימות ומיומנות והכי חשוב זמינות שם בשבילך לכל אורך ההריון 24 שעות ביממה. ואם תחליטי לעשות לידה פרטית תהיה זו חוויה בלתי נשכחת.

ניתן לבצע אצלי גם מעקב הריון דרך קופ"ח מכבי. למרות שלא תהיה לך גישה לטלפון הפרטי שלי ואולי הביקורים יהיו מעט קצרים יותר אבל תקבלי את אותו נסיון, אותה מיומנות ואותו יחס חם גם במעקב דרך קופ"ח. בודאי שמבחינה רפואית תקבלי את אותה המקצועיות והנסיון ללא קשר לדרך בה תבצעי אצלי את מעקב ההריון.

bottom of page