top of page

הצרת הנרתיק

ד"ר עמוס בר מנהל את היחידה לפלסטיקה גניקולוגית במרכז הרפואי TLV בתל אביב

מייסדת ומנהלת ECAMS, הקולג׳ האירופאי המפורסם לרפואה אסטטית, הגברת Pyn Lim, עונה על שאלות גולשים באינסטגרם ומציינת את ד״ר עמוס בר כמומחה בעל נסיון רב ומומלץ בקולג׳ לניתוחים אסטטים גניקולוגיים בישראל

הצרת הנרתיק

מה גורם לבעיה?
הנרתיק מתרחב אצל כל אשה שעברה לידה ובעיקר אחרי כמה לידות . אין כמעט אישה שילדה שניים או שלושה ילדים ונרתיקה לא התרחב. אמנם מדובר באבר עם גמישות מופלאה שמאפשרת להעביר דרכו ילד ולחזור אחרי זה כמעט לגודלו המקורי, אך לעיתים קרובות, המצב לא ממש חוזר לקדמותו. זה כמו קפיץ שכאשר מותחים ומותחים אותו עד קצה גבול היכולת בסוף הוא מתארך, ואז בעיקר איזור הכניסה לנרתיק הופך לרחב יותר.

מה זה מפריע לי?
אצל חלק מהזוגות זה גורם לחוסר סיפוק ביחסי מין, האישה והגבר מפסיקים להרגיש את החיכוך ביחסי המין. לפעמים זה גם גורם להצטברות של אוויר בנרתיק ולקולות בלתי נעימים כשהאויר משתחרר בזמן יחסי המין. הבעיה העיקרית היא הבושה, והרבה נשים לא מדברות על זה כי הן לא יודעות שיש לזה פתרון. זה מפריע להן ולבן זוגן והן לא יודעות שניתן לתקן את הבעיה בקלות רבה.

האם חייבים ניתוח?
השיטה הטובה ביותר ושמחזיקה את הזמן הרב ביותר היא אכן ניתוח. למי שלא מעונינת לעבור ניתוח או שהנרתיק אצלה אינו רחב במידה שמצדיקה ניתוח אך הייתה שמחה להצרתו ניתן לבצע במרכז המתקדם לרצפת האגן של ד"ר עמוס בר טיפול בלייזר נרתיקי

מה נעשה בניתוח?
בניתוח, מצרים את פתח הנרתיק ומשתמשים בשרירים שישנם באיזור הזה כדי לחזק אותו ולהרים אותו. לפעמים הבעיה של החולשה של השריריים האחוריים גורמת גם להתבלטות של דופן הרקטום, שבעצם צמוד לדופן האחורי של הנרתיק, ואז זה כבר עניין רפואי. הדברים האלו באים הרבה פעמים ביחד. ואז מדובר בבעיה רפואית והניתוח הזה ממומן על חשבון קופת החולים.
בסופו של דבר, מתקבלת תוצאה פלסטית יפה מאוד. פשוט מחזירים את פתח הנרתיק למצב שהיה בו טרם הלידות.


כמה זמן נמשך הניתוח?
הניתוח נמשך כחצי שעה, במקרים מורכבים יותר עם צניחת דפנות הנרתיק יכול להמשך גם שעה.

באיזו הרדמה מבצעים את הניתוח?
נעשה לרוב בהרדמה כללית אם כי ניתן לבצעו גם בהרדמה אפידורלית.

האם צריך אשפוז??
הניתוח אינו מצריך אשפוז ולאחר שהות של מספר שעות בביה"ח האשה משתחררת לביתה.

האם יש תפרים חיצוניים? ועד כמה זה כואב?
בשיטה בה אני מבצע את הניתוח, ברוב המקרים אין תפרים חיצוניים (כל התפרים בתוך הנרתיק) ולכן ההחלמה לרוב קלה ביותר, במידה ובכל זאת יש כאבים ניתן להעזר בכדורים כמו אופטלגין , אדביל או נורופן.

מתי ניתן לחזור לעבוד? לקיים יחסי מין??
אחרי 4-7 ימים רוב הנשים יכולות לחזור לעבודה. יחסי מין ניתן לקיים רק לאחר 6 שבועות.

האם הניתוח ישפר את האורגזמה שלי?
מי שנהנה מהניתוח בעיקרון הוא הבן זוג שזקוק לחיכוך על מנת להגיע לסיפוק. הניתוח קרוב לודאי שלא ישפר את האורגזמה שלך שמתרחשת עקב חיכוך חיצוני, ולאו דווקא בחדירה. מצד שני, נשים רבות מתלוננות שגם להן חסרה תחושת החיכוך וכשישנה בעיה של אויר שנפלט זה כבר גורם לאי נעימות והמנעות מקיום יחסי מין ומקרים אלה הניתוח יעזור מאד.

מה הסיבוכים האפשריים??
סיבוכים יכולים להיות כמו בכל ניתוח –סיבוכי הרדמה, זיהום, שטפי דם באיזור ופתיחה של הצלקת הניתוחית אם כי בניתוח זה שכיחותם יחסית נמוכה.

bottom of page