התקן הורמונלי מירנה, ג'נס והתקני נחושת

 
 
 
לד"ר עמוס בר נסיון רב בהתקנות של התקנים מכל הסוגים. נסיונו העשיר עם התקן המירנה, שממנו התקין מעל ל 6000 יחידות, הופך אותו לאחד הרופאים עם הנסיון העשיר ביותר בעולם (וכמובן בארץ) והוא מוזמן לתת הרצאות וללמד את רזי ההתקנה של התקן מסוג זה לרופאים מתמחים ומומחים בארץ כולל באוניבסיטת ת"א וכן בכל רחבי העולם: מסין קזחסטן והודו דרך ארצות מזרח ומערב אירופה ועד פרו בדרום אמריקה.

בינואר 2016 הגיע לארץ התקן חדש שנקרא ג'נס (JANESS). התקן זה שמכיל פחות משליש מכמות ההורמונים שיש למירנה הוא התקן קטן יותר בגודלו הפיזי וכן מפריש כמות הורמונים מינימלית (פחות משליש ממה שמפרישה המירנה) התקן זה בגלל גודלו הקטן ובגלל כמות ההורמונים הנמוכה צפוי לדעתי לההפך להתקן מאד פופולארי בארץ.

התקן הג'נס (JANESS) זכה במחקרים שנעשו לשביעות רצון גבוהה מאד אצל נשים צעירות כולל נערות בשנות העשרה לחייהן.
הרופאים מסרו שההתקנה של הג'נס הייתה מאד קלה ופשוטה מבחינתם, והנשים דווחו שהתקנת ההתקן עברה כמעט ללא כאבים.

לד"ר בר נסיון עשיר מאד בהתקנת התקני נחושת, מירנה וג'נס בנערות צעירות ונשים שטרם ילדו, נסיון שעדיין חסר לחלק ניכר מהרופאים בארץ עקב חששם מהתקנת התקנים לסוג זה של נשים עקב דעות קדומות שקיבלנו לפני 30 שנה שהופרכו בשנים האחרונות.

נראה שהג'נס יתאים מאד לנשים שלא ילדו, נשים אחרי ניתוח קיסרי, נשים בשנות הארבעים שנמצאות כבר שנים אחרי הלידה האחרונה שלהן ונשים שרוצות הפסקה בין ההריונות. בניגוד למירנה שטובה לחמש שנים התקן זה טוב ל 3 שנים. כמו כן, למרות שבדומה להתקן המירנה, התקן הג'נס יוריד משמעותית את כמויות הווסת אין להתן זה התוויה למטרה זו ולכן נשים שבעייתן העיקרית היא דמם כבד וכאבי ווסת רצוי שיתקינו את התקן המירנה.
 

כל מה שצריך לדעת על התקן נחושת והורמונלי

 
 
 
 
 
 
מה ההבדל בין התקן נחושת להתקן הורמונלי - מירנה. במה עדיף לבחור? ולמי זה מתאים?
 
 
 
 
 
האם ניתן להתקין התקן תוך רחמי (נחושת או הורמונלי) לאשה שטרם ילדה? ד"ר עמוס בר מסביר מדוע הגיע הזמן לשכוח את הדעות הקדומות (המוטעות) ולהשתמש בהתקן תוך רחמי גם בקבוצת נשים זו.
 
 
 
 
ד"ר עמוס בר מתארח בתוכנית "העיקר הבריאות" אפריל 2012 עם דליה מזור ברדיו 103 בנושא אמצעי מניעה
 
 
 
 
האם ניתן להתקין התקן תוך רחמי (נחושת או הורמונלי) לאשה שטרם ילדה? ד"ר עמוס בר מסביר מדוע הגיע הזמן לשכוח את הדעות הקדומות (המוטעות) ולהשתמש בהתקן תוך רחמי גם בקבוצת נשים זו.
 
 
 
 
סרטון מידע זה מיועד לרופאי נשים בלבד !!
ד"ר עמוס בר מסביר על התקן הורמונלי תוך רחמי והתאמתו לנשים שטרם ילדו.יתרונות לעומת נטילת גלולות למניעת הריון.
 
 
התקן חדש בישראל הג'נס JANESS
ד"ר עמוס בר מסביר בראיון רדיו על התקנים לנשים צעירות. וכן הסבר על ההתקן ההורמונאלי החדש ויתרונות לעומת נטילת גלולות למניעת הריון גם בנשים צעירות שטרם ילדו
 
 
 
 
ד"ר עמוס בר על גלולות, טבעת חד חודשית (נובה רינג) והתקנים לצעירות שלא ילדו


 
 
 
ד"ר עמוס בר מתראיין בתוכניתו של פרופ רפי קרסו בערוץ 10 בנושא התקן תוך רחמי עם דגש לשימוש בצעירות שטרם ילדו. מרץ 2017